Jak to celé začalo

zdeněk bartoň

Jak to celé začalo

Na ostrov Gran Canaria jsem se poprvé podíval za hlubokého komunismu a podivuhodných okolností v létě roku 1989. Měl jsem domluveno, že si svůj pobyt odpracuji v jednom z několika hotelů, které zde postavil československý emigrant pan Bohuslav Jan Horáček.

 

Při příletu k ostrovu jsem při pohledu z okna letadla nechápal, co budu v takové hromadě kamení dělat. Ale už za pár dní po přistání jsem si začal spoustu věcí uvědomovat.

Příjemné podnebí, průzračné moře, krásné pláže, divoké hory, kvalitní silnice, pohodoví lidé, všude je uklizeno, v restauracích nabízejí jídlo, o kterém jsem dříve jenom četl, nad hlavou létají letadla s reklamou na bary a diskotéky, číšníci nás na chodníku zvou do svých restaurací a v obchodech je vystavené zboží, o kterém jsem netušil, že vůbec existuje. 

Od svého prvního pobytu jsem si ostrov zamiloval a doufal jsem, že se sem ještě někdy vrátím.

To se především zásluhou pana Horáčka podařilo hned další rok. To už jsem začal u nás doma pracovat v oboru stavebnictví, protože jsem po pádu komunismu založil stavební firmu a svoje zkušenosti jsem využil především při opravách budov hotelů pana Horáčka na jihu ostrova na Playa del Inglés. Zároveň jsem v Československu zahájil prodej kanárských nemovitostí, tehdy ještě letákovou metodou.

Od té doby jsem byl na Kanárských ostrovech již mnohokrát. V současné době zde pobývám převážnou část roku, především v zimním období. Je zde stále co objevovat a život je tu v mnoha ohledech příjemnější, než u nás. 

 

Za víc než 30 let znám velmi dobře místní poměry a prostředí. Proto Vám mohu na ostrově Gran Canaria nabídnout tu nejvhodnější nemovitost podle Vašich představ a možností. Stejně tak velmi rád zodpovím všechny vaše případné dotazy o Gran Canaria.